آخرین خبرها

روحانی خوش اخلاق و امام جمعه جوان تهران مهمان دانشجویان بسیجی دانشگاه شهید بهشتی.ره در هفته بسیج

روحانی خوش اخلاق و امام جمعه جوان تهران
مهمان دانشجویان بسیجی دانشگاه شهید بهشتی.ره در هفته بسیج

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران و ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در ۵ آذر ماه ۱۳۹۸ و در هفته بسیج در بین بسیجیان دانشگاه شهید بهشتی.ره حضور یافتند.
ایشان در ابتدا حاضر به نشستن در ردیف اول که ویژه مهمانان در نظر گرفته می شود، نشده و ترجیح دادند متواضعانه در میان دانشجویان جایی برای نشستن انتخاب کرده و به گفت و گو بپردازند.
در ادامه پس از قرائت فرازی از آیات قرآن مجید و قرائت بخش هایی از پیام حضرت امام خمینی.ره به مناسبت سالروز تشکیل بسیج توسط مجری به ایراد سخنرانی پرداختند.
ایشان ضمن تبریک روز بسیج صحبت هایشان را در خصوص ویژگی هایی که باعث ارتقاء نقش بسیج در دانشگاه ها می شود آغاز کردند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه هرجا بسیج باشد، پرچم برافراشته انقلاب را تداعی میکند، افزودند : طبع بسیج فراگیر بودن است. نگاه، روحیه و جهان بینی بسیج ظرفیت تعمیم دارد، خصوصا وقتی این جهان بینی در افق اسلام ناب ترسیم شود.
از دانشجویان بسیجی کار علمی جهادی توقع می رود.
یک دانشجوی عادی در افق آرزو ها و اهداف شخصی اش تحصیل می کند اما دانشجوی بسیجی با آوردن تمام استعداد خود به میدان و محققانه و متعهدانه درس خواندن می تواند نقش مروج داشته باشد و برای دیگر دانشجویان الهام بخش باشد.
ایشان تاکید کردند : دانشگاه و جماعت دانشگاهی به دنبال نگاه نو و ژرف در مسائل هستند، این نگاه نو و ژرف اگر با دین مرتبط شود به سطح بالاتری میرسد. از دانشجوی بسیجی توقع میرود که پرچمدار “روشنفکری دینی” در دانشگاه و جامعه باشد.
ایشان کار تشکیلاتی را کاری همراه با محبت ، صدق و صفا، پر رونق و پیشبرنده ذکر کردند.
مسئله‌ی بعدی که حجه الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری به آن اشاره کردند، احیای حیا در دانشگاه ها بود.
ایشان ضمن اشاره به این نکته که اگر حیا کاهش یابد، دین هم کاهش پیدا خواهد کرد به ضرورت حفظ و افزایش حیا در جامعه تاکید کردند و اشاره کردند که حیا در جامعه ما نسبت به گذشته تقلیل یافته است.


در ادامه فرمودند بسیج دانشجویی باید آسیب شناسانه و ناظر به محیط، پیام انقلاب اسلامی را با خود به فضای دانشگاه بیاورد.
” روایتگری از انقلاب ” یکی دیگر از مسائلی بود که در این جلسه بر آن تاکید شد.
امام جمعه موقت تهران بیان کردند :در این دوره که جنگ روایت هاست، باید روایتی ناب، دست اول، واقعی و جوان پسند از انقلاب برای جوانان روایت شود.
در جنگ روایت ها زاویه دید افراد تخریب می شود، هنر شما این است به عنوان دانشجوی جوان انقلابی روایتگری خردمند برای جوانان جهان باشید!
در داخل اشکالاتی داریم که صدای انقلاب از نزدیک خوب شنیده نمی شود، پس اینجا (در ایران) کار سخت تر است!
عملکرد بد یک مسئول نمی گذارد یک جوان، شکوه و عظمت این انقلاب را درک کند، روایتگری شما اینجا حساس میشود.

در انتها با جملات زیر دعای خیر خود را بدرقه بسیج کردند.
“خدا را قسم میدهم به حق امام عصر (عج) و به حق شهدا، بسیج عزیز ما را هرروز سرافرازتر، هرروز سربلندتر، هرروز نافذ الکلمه تر از قبل قراربدهد ان شالله”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A