آخرین خبرها

بسیج بهشتی، تریبونی برای سوالات و مطالبات دانشجویان…

ویژه ی برنامه ی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت ۱۳ آبان و روز استکبار ستیزی به همراه پرسش و پاسخ دانشجویی با سخنرانی دکتر علی مطهری

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت این روز میزبان دکتر علی مطهری نماینده مردم تهران و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی بود.
پس از سخنرانی نیم ساعته ی آقای مطهری، دانشجویان به طرح سوالات خود پرداختند. علی مطهری در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره تناقض صحبت های ایشان با آقای جهانگیری در مصاحبه با روزنامه ایران درباره دخالت سپاه در امور اقتصادی بدون هماهنگی با برنامه های دولت به علت صرفا کارگزار بودن سپاه در پروژه های عمرانی و تحت نظارت و درخواست دولت بودن انجام این پروژه ها توسط سپاه گفت:
آقای جهانگیری حرفی برای خودشان می زنند.
سپاه در امور اقتصادی دخالت میکند با این که امام بار ها نظامیان را از دخالت در اقتصاد منع کرد.

وی درخصوص مناسبت ۱۳ آبان ضمن تبریک این روز اظهار داشت امام خمینی (ره) در ابتدا امر مخالف تسخیر سفارت بودند و دیگران ایشان را مجاب کردند. من با توجه به شناختی که از شهید مطهری(ره) دارم می دانم قطعا اگر ایشان بود امام را منصرف میکرد. وی در پاسخ به این پرسش دانشجویان که اظهارات ایشان با متن صحیفه نور تفاوت فاحش دارد گفت تمامی مطالب منتشر شده از امام درباره تسخیر سفارت آمریکا مربوط به حدود یک ماه یا بیست روز بعد بوده و الا امام در ابتدا مخالف این امر بود.
وی در پی پرسش مجدد دانشجویان مبنی بر ارائه سند تاریخی محکم گفت: خیلی ها مصاحبه کردند بروید پیدا کنید. هست.

در ادامه ایشان ضمن غلط خواندن تسخیر سفارت توسط دانشجویان خط امام و تحت تاثیر تفکرات چپ خواندن اغلب ایشان گفت: چرا ماجرا سفارت ۴۴۴ روز ادامه پیدا کرد؟ فوقش یک هفته کافی بود.این امر باعث شد از انقلاب ما یک چهره داعشی به دنیا معرفی شود!

وی در پی سوال دانشجویان درباره تصویب لوایح استعماری FATF و پالرمو گفت: ما در سال ۸۶ لایحه مبارزه با پولشویی را خودمان در مجلس تصویب کردیم. پذیرش این لوایح به صلاح شرایط کشور است. نکند شما باور کردید ما به تروریسم کمک میکنیم. مگر ما از طریق بانک با محور مقاومت کمک می رسانیم. این لوایح را تصویب می کنیم ولی کار خودمان را می کنیم.

همچنین ایشان در پاسخ به دانشجوی پسری که با کنایه به فراموشی و تغییر مواضع ایشان پیشنهاد استفاده از قرص فراموشی به ایشان داد گفت : من قرصام همیشه همراهمه انواع قرصارو هم برای شما دارم قرص ضد بارداری هم خواستی برای شما دارم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A