آخرین خبرها

سخنرانی برادر محسن رضائی

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ.

عرض سلام دارم خدمت نمازگزاران انقلابی، متعهد و متدین شهر گلستان و امام جمعه با بصیرت و ولایتمدار ایشان حضرت حجت الاسلام و المسلمین صفایی و همچنین جا داره اینجانب به نمایندگی از بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی(ره) از محضر این بزرگوار تشکر کنم که در راستای لبیک به ندای مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد بستری مناسب برای شنیده شدن حرفها و درد و دلهای نسل جوان و پویای کشور، این فرصت استثنایی و طلایی را در شرایط استثنایی و طلایی کنونی کشور در اختیار ما قرار داده اند. قبل از اغاز سخن، جا داره چند لحظه ای با کودکان و مردمان بی گناه منطقه فوعه و کفریای سوریه که در چند روز گذشته در اتش جهل و نادانی عده ای خونخوار و جنایتکار، آسمانی شدند، اظهار همدردی کنیم.

همچنین تجاوز نظامی اشکار امریکا به شهر موصل سوریه را که نشان دهنده خفت و خواری و خوی درندگی انان در منطقه و قصاص قبل از جنایت انان است، محکوم کنیم که این عمل اوج سیاست زدگی و دستپاچگی فردی را می رساند که تا قبل از این تاجر بوده و به یک دفعه سکانداری مملکتی را بر عهده میگیرد و حالا میخواهد همه را شگفت زده کند. ان شاءالله که خداوند منان، انان را بر سر عقل بیاورد و به یاد داشته باشیم که در شرایطی که سرتاسر منطقه را اشوب و بی ثباتی و ناامنی فراگرفته است. این امنیت، این ارامش خاطر، این درخشش چو نگین ایران اسلامی را مدیون خون ریخته شده شهدایمان هستیم و هیچگاه نباید به خود اجازه دهیم، خون ریخته شده لاله هایمان را با افعال ناپسندیده خود، پایمال و بی ارزش کنیم. ان شاالله که به زودی، خبر نابودی تمام مستکبران و ظالمان عالم (از جمله امریکا،رژیم صهیونیستی و ال سعود کودک کش) به گوشمان برسد.

عزیزان، همانطور که مطلعید، کشور در این مقطع زمانی، در شرایط بسیار حساس و سرنوشت سازی قرار دارد. طی روزهای آتی،برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را در پیش داریم. مسئله انتخابات از اهم مسائل و سرنوشت و آبروی مملکت و اقتدار نظام و  ملت است. حضور در انتخابات نه گفتن به دشمن و آری گفتن به امام راحل (ره) و شهداست. انتخابات به نوعی هم تکلیف است و هم حقی است. تکلیف است چون بقای نظام و مملکت، وابسته به حضور ملت هوشمند و با بصیرتمان است و از ان جهت حق است که کشور متعلق به همه ماست و این ما هستیم که سرنوشت کشورمان را تعیین می کنیم. شرکت در انتخابات موجب می شود که نظام جمهوری اسلامی تقویت بشود، پایداری و ماندگاری آن تأمین بشود، کشور در حصار امنیت کامل باقی بماند؛ ملّت ایران در چشم ملّتهای دیگر آبرو پیدا کند، اعتبارش بالا برود و در چشم دشمنانش ابّهت پیدا کند.

ان دشمنانی که هر لحظه و در هر ثانیه، در فکر و اندیشه ضربه زدن به کشور و ملت و در نهایت اسلام عزیزمان هستند. این نکته، دیگر برایمان ملموس شده است که جبهه استکبار، بنای نفوذ به ایران اسلامی را دارد و هدفش در انتخابات،ایجاد تردید، ناامیدی، نگرانی و بی تفاوت کردن مردم نسبت به مسئله انتخابات است و از هر طریق می خواهد تاثیر منفی خود را بر انتخابات بگذارد، ولی انها این نکته را باید بدانند که مردم هوشیار، با بصیرت و همیشه حاضر در صحنه، چنان با صلابت تر از گذشته به پای صندوق های رأی می ایند که این امر، مشتی باشد کوبنده بر صورت و دهان انان.

مسئله بعدی، مسئله حفظ نزاکت اخلاقی و رعایت مر قانون توسط نامزدهای محترم است. اینطور نباشد که انان رعایت ادب و احترام را هم نسبت به دیگر نامزدها و هم نسبت به قانون، از یاد ببرند. اگر فردی به قانون احترام نگذارد و خود را برتر از قانون فرض کند، با توجه به تجربیات سالهای گذشته،این  را بداند که ملت ایران هیچگاه او را نخواهد بخشید.چون فردی که برای قانون ارزش و احترامی قائل نیست و قانون را به سخره می گیرد،برای مردم و کشور خودش هم احترامی قائل نیست و کشور را به سمت و سوی تباهی و فساد هدایت می کند. یکی از مسائل مهمی که امروزه و در طی سالهای پیش همواره بیان شده و مورد تاکید رهبری و مسئولان سطح اول نظام بوده است، مسئله اقتصاد مقاومتی است.اقتصاد مقاومتی در واقع یک الگوی بومی و علمی است که برآمده‌ی از فرهنگ انقلابی و اسلامی ما است؛ متناسب با وضعیت امروز و فردای ما است.

الگویی که اگر به مرحله مطلوبی برسد،بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را حل خواهد کرد و بحث رفاه عمومی و عدالت اجتماعی را محقق خواهد کرد.و دشمن را در زمینه حربه اقتصادی علیه ملت ایران،ناکام خواهد گذاشت.البته این نوع از اقتصاد مختص به کشور ما نیست.بلکه دیگر کشورها در سالهای اخیر با توجه به شکننده بودن اقتصاد جهانی،تلاش کردند اقتصاد خود را مقاوم سازی کنند.یکی از مسائلی که در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی،تاثیر مضاعف و بسزایی دارد،مسئله رویکرد جهادی است.با حرکت عادی نمیشود پیش رفت؛ باحرکت عادی و احیاناً خواب‌آلوده و بی‌حساسیت نمی‌شود کارهای بزرگ را انجام داد؛ یک همت جهادی لازم است، تحرک جهادی و مدیریت جهادی برای این کارها لازم است. باید حرکتی که می‌شود، هم علمی باشد، هم پر قدرت، هم با برنامه باشد، و هم مجاهدانه.ما هر جا یک مدیریت انقلابی فعال و پرتحرک و مجاهد داشتیم، کار پیش رفته است و هرجا مدیریت های ضعیف، بی حال، ناامید، غیرانقلابی و بی تحرک داشتیم کارها متوقف مانده یا به انحراف رفته است.

چه بسا اگر رویکرد دولت در طی سالهای گذشته،رویکردی مجاهدانه و تلاشگرانه بود و عزمش را جزم می کرد که به خود متکی باشد و وابسته به بیگانگان نباشد،دیگر لازم نبود برای گشایش به اصطلاح باغهای گلابی و گشایش درب های اقتصادی به روی کشور،تن به خفت و خواری دهیم و با دشمنان خونین مملکتمان،پای میز مذاکره حاضر شویم.که در نهایت هر روزه بشنویم،نقض مذاکرات،نقض مذاکرات و باز هم نقض مذاکرات از سوی طرف های مقابل.خیر!ما فردی را برای ریاست جمهوری می خواهیم که دارای روحیه انقلابی و جهادگرانه باشد.نه روحیه سازش گرانانه و انفعالی،بلکه با توکل بر خدا و برخورداری از پشتیباتی ملت،روی پای خود ایستد و چنان برخورد قاطع و مقتدرانه ای با مستکبران بکند که دیگر هیچ بیگانه ای چشم طمع به ایران اسلامی را نداشته باشد.روی دیگر سخن من خطاب به جوانان و نوجوانان پر شور و هوشمند ایران سرافراز است.جوانان و نوجوانان عزیز!شما سکانداران آینده ایران اسلامی خواهید بود.امروز دشمن روی شما سرمایه گذاری های زیادی می کند.حواستان خیلی باید جمع باشد.عده ای را دلسرد می کند،عده ای را  مأیوس و نا امید و عده ای را نسبت به مسائل و سرنوشت کشور،بی تفاوت می سازد.با توکل بر خدا و روحیه مجاهدانه و حضور همه جانبه در صحنه، می شود طرح های خصمانه دشمن را خنثی کرد.

یک نکته مهمی که برخود لازم می دانم در اینجا بیان کنم،بحث لزوم پخش زنده مناظره های انتخاباتی توسط صدا و سیماست.این مسئله به نوعی حق الناس محسوب می شود چرا که مردم با ذکاوت ما حق دارند صحبتهای نامزدهای محترم را بی پرده، زنده و مستقیم،از طریق رسانه ملی دریافت کنند تا بهتر و با خیالی آسوده تر ، با برنامه ها و دیدگاه های نامزدهای محترم اشنا شوند. در پایان سخن هم،(با توجه پشت سر گذاشتن  سالروز ارتش جمهوری اسلامی و در پیش داشتن سالروز تأسیس سپاه پاسداران) باید از نیروهای مخلص،با ایمان و ولایت مدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران،به خاطر رشادت ها،ازخود گذشتگی ها و تلاش خستگی ناپذیرشان در جهت تأمین امنیت مرزها و راحتی و ارامش خیال مردم ،مراتب تشکر و قدردانی را به جا آوریم و به یاد اوریم که امام راحلمان در مقام تجلیل از سپاه،فرمودند که اگر سپاه نبود،کشور هم نبود.امروز تنها راه نجات و رهایی از دست شیطان رجیم و شیاطین زمانه،ایمان بر خدا،اتحاد،اقتدار و مقاومت است.

ان شاءالله که در روز انتخابات،شاهد حضور باشکوه مردم هوشیارمان پای صندوقهای رأی گیری باشیم و با این کارمان،پاسخ دندان شکنی به دشمن دهیم.

والسلام علیکم و رحمته و البرکاته.

یک نظر

  1. اجرکم عند الله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A