آخرین خبرها

سخنرانی برادر مهدی محمدی دستجا

مسئول معاونت سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی (ره) سخنران پیش از خطبه های امروز نماز جمعه کن بود.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا و اذکروا نعمت الله علیکم

سلام عرض می کنم خدمت نمازگزاران متدین و انقلابی محله ی کن و امام جمعه ی بزرگوار و ولایتمدار ایشان حضرت حجت الاسلام و المسلمین صفایی کاشانی ، و همچنین به نمایندگی از بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی از محضر ایشان تشکر می کنم که در لبیک به ندای رهبری مبنی بر قرار دادن تریبون های نماز جمعه در اختیار تشکل های دانشجویی انقلابی این فرصت عزیز را بما ، اختصاص دادند و تبریک عرض میکنم پیروزی در عملیات آزادسازی حلب را ، که این پیروزی درسهای بزرگی برای ما داشت و یکی از درسهای آن این است، که غلبه بر مستکبرین تنها و تنها از راه مبارزه و مقاومت است که میسر می شود و لا غیر.

بنده بر خودم واجب می بینم و تکلیف می دانم که قبل از هر سخنی ، فرازی از وصیتنامه ی اول سردار شهید محمد بروجردی ، که مسلما می تواند راهگشا و راهنمای ما در شرایط حساس امروز باشد را قرائت کنم ، ایشان می فرماید : ” وجود امام ، امروز برای ما معیار است ، راه او راه سعادت و انحراف از راهش خسران دنیا و آخرت است و من با تمام وجود این اعتقاد را دارم که شناخت و مبارزه با جریانهایی که بین مسلمین سعی در به انحراف کشیدن انقلاب از خط اصیل و مکتبی آن را دارند ، به مراتب حساس تر و سخت تر از مبارزه با رژیم صدام و آمریکاست.وصیتم به برادران این است که سعی کنند توده مردم را که عاشق انقلاب هستند ، از نظر اعتقادی و سیاسی آماده کنند که بتوانند کادرهای صادق انقلاب را شناسایی کنند و عناصری که جریانهای انحرافی دارند بشناسند که شناخت مردم در تداوم انقلاب حیاتی است.”

خب ، ما می بینیم که در این فراز از وصیتنامه شهید بزرگوار بر چند نکته تاکید می شود و آنها عبارتند از : وحدت حول ولی فقیه ، معیار قرار دادن ایشان ، شناخت جریان های انحرافی انقلاب و مبارزه با آنها و شناخت جریان های اصیل انقلابی و انتقال این شناخت به تمام مردم. و با توجه به اینکه ما ، در هفته ی مبارک وحدت را پشت سر گذاشتیم ، باید یادآوری کنم ، در همین قضیه حلب ،آن چیزی که در نهایت سبب این پیروزی و دستاورد بزرگ شد ، وحدت میان مسلمین و اقشار مختلف مردم بود‌.لذا لازم است تا مسلمانان با تکیه بر نقاط اتحاد که کم هم نیستند ، همدلی و الفت قلوب را میان یکدیگر افزایش دهند و در سایه ی وحدت حقیقی کلمه ، به سوی دشمن مشترک و هدف نهایی خود ، یعنی اسرائیل بتازند تا ان شاء الله قدس شریف را آزاد ساخته و صهیونیست ها را نابود کنند.که هدف نهایی انقلاب ما و نظام اسلامی ما ، یعنی رسیدن به حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) نیز از همین مسیر می گذرد و مسئله ی فلسطین کلید درهای فرج به روی امت اسلامی است.اگر نظام را به یک کشتی در حال حرکت تشبیه کنیم ، که سوی یک مقصد مشخص در حال حرکت است ، در صورت ناهماهنگی هر یک از اجزاء ، در راه رسیدن به این مقصد با اختلال مواجه خواهیم شد. پس رسیدن به مقصد نهایی وحدت را می طلبد.

لکن ، هرجا که وحدت وجود داشته است ، فتنه هم در مقابل آن قرار داشته . یعنی هرجایی که مسلمین متحد شدند ، و در سایه این اتحاد و همدلی به پیروزی رسیدند . آمریکا و انگلیس و اسرائیل که دشمنان امروز اسلام هستند ، در پی فتنه سازی و تفرقه در میان مسلمانان بر آمدند.خب ، آخرین فتنه ی آشکاری که ملت ما با آن مواجه شد ، فتنه ۸۸ بود که براندازی نظام را دنبال می کرد . و الحمدلله با بصیرت و هوشیاری مردم و حماقت دشمن و قیام مردم در یوم الله ۹ دی که اکنون در آستانه آن قرار داریم ، این توطئه متوقف و خنثی شد.اما از آنجایی که دشمن بیکار نمی نشیند و به دشمنی خود ادامه می دهد ، پس از شکست فتنه ۸۸ ، غرب به سرکردگی آمریکا در پی ایجاد فتنه ای جدید علیه نظام بر آمد.

که روند ایجاد این فتنه در میان ملت ایران از طریق سه وسیله ی تحریم های سنگین اقتصادی جهت سخت کردن معیشت مردم ، بدعهدی در اجرای توافقات هسته ای جهت کاهش اعتماد مردم به اقتدار نظام و مانور رسانه ای بر مفاسد اقتصادی داخل نظام جهت سلب اعتماد مردم از عدالت نظام ، با هدف کاهش اعتماد مر م به نظام توسط غرب به سر کردگی آمریکا دنبال می شود. که مسیر این فتنه با وضع تحریم ها و راه اندازی جنگ اقتصادی علیه ملت ایران آغاز شد . همچنین در کنار این روند ، دشمن سیر مکملی را نیز در پیش گرفت . و آن مطرح کردن مذاکرات برای رسیدن به توافقی که موجب رفع تحریم ها شود بود. که متاسفانه عده ای هم در داخل به این وعده های توخالی دشمن دل خوش کردند.

و بالاخره جریان مذاکرات به طور جدی شکل گرفت ، و با وجود اینکه حضرت آقا ، با دلایل متقن و روشن که امروز همه ی ما به آنها رسیدیم مخالفت خود را با مذاکره ابراز کردند ، لذا برای احترام به انتخاب مردم و افزایش تجربه تاریخی ملت ایران گفتند ، خب بروید و مذاکره کنید ، اما من ، خوشبین نیستم . و از همان ابتدا هم خطرهای پیش رو در این مسیر من جمله بدعهدی های آمریکا رو گوشزد کردند.این مذاکرات پیش رفت تا جایی که در ۲۳ تیر ۱۳۹۴ به برجام رسیدیم . پس از آن قرار شد تا هر کدام از طرفهای مذاکره نسبت به تعهدات خود در برجام اقدام کنند. اما متاسفانه ، با وجود صدق نیت ما و عمل به تعهدات از سوی ما و تحمل هزینه های سنگینی مثل اکسید کردن ۹۷۰۰ کیلو سوخت هسته ای ، طرف مقابل بارها بدعهدی کرد و به تعهدات خود عمل نکرد و یا اگر هم عمل کرد ، ناقص عمل کرد.که نمونه اخیر آن همین تمدید قانون داماتو یا تحریم های ده ساله است که رییس جمهور آمریکا حتی از یک وتوی صوری در مقابل آن نیز خودداری کرد‌.البته ما انتظاری از آنها نداریم ، دشمن ما هستند ، از دشمن انتظاری جز دشمنی نداریم ، اما از دولت محترم ، انتظار برخورد قاطع تر و صریح تری را نسبت به این مسائل داریم .

حالا بعد از این مسائل‌ که پیش آمد ، همان جریاناتی که در ابتدای مذاکرات به مردم اینگونه القا می کردند که ؛ ما میخواهیم برویم مذاکره کنیم مشکلات اقتصادی شما را حل کنیم ، اما رهبری نمی گذارند ، اکنون که رهبری اجازه دادند ، رفتند ، مذاکره کردند ، به برجام رسیدند ، و در آخر هم به بن بست رسیدند ، قصد دارند تا نتیجه ی بدفرجام بی تدبیری ها ، شتابزدگی ها و اعتماد بیجای خود به دشمن را به گردن رهبری بیاندازند ، و به همین جهت است که می آیند و می گویند که رهبری در جریان ریز جزییات مذاکرات بودند در حالی که رهبری این مسئله را بارها رد کردند و حتی فرمودند که در این مذاکرات از بعضی خطوط قرمز عبور شد. به دولت توصیه می کنم تا که بجای فرار از واقعیت ، و انداختن اشتباهات خود به گردن رهبری ، صادقانه بیاید و از مردم طلب حلالیت و عذرخواهی کند و اشتباه خود را در این مسئله بپذیرد ، و اگر بقول خودشان برجام دستاوردی داشته است ، بیایند صریح و واضح برای مردم بگویند ، چراکه امروز به لطف محرمانه ها ، مردم برجام را یک درس عبرت می دانند نه دستاورد .

و بداند که تنها راه مقابله با تحریم و مشکلات معیشتی اقتصاد مقاومتی است ، نه مذاکره . امروز مذاکره ، نه مشکل بیکاری جوانان را حل کرده ، نه اشتغال را ، نه ازدواج را . بلکه در سال ۹۳ و ۹۴ ۱۶۶۰۰۰ صنعتگر نیز بیکار شدند. و بر خلاف وعده های انتخاباتی رییس جمهور محترم مشکلات اقتصادی ما ۱۰۰ روزه حل نشد ، و اکنون سه سال است که در آن صد روز مانده ایم. و بر خلاف وعده های آقای روحانی ارزش ریال بازنگشت ، بلکه امروز دلار به مرز ۴۰۳۰ تومان رسیده است.و لذا شرایط کنونی می طلبد تا مردم به بصیرت و دقت نظر بیشتری نسبت به این قضایا نگاه کنند که می کنند .

مسئله ی دیگر که با آن مواجه هستیم ، مسئله ی مفاسد اقتصادی است ، متاسفانه این فسادها ایجاد شده و در حال حاضر هم امکان بازگشت به گذشته و جلوگیری از آنها وجود ندارد ، پس انداختن تقصیر ها به گردن دولت های قبلی هیچ مشکلی را حل نمی کند . و متاسفانه دشمن هم شدیدا بر روی این مسائل مانور رسانه ای می دهد و شیطنت می کند ، خب ، راه خنثی کردن این توطئه دشمن چیست ؟مسلما برخورد قاطع و صریح سه قوه نسبت به فساد اقتصادیست . اخیرا مسئله اختلاس ۸۰۰۰ میلیاردی و فیش های نجومی پیش آمد . آیا مطالبه مردم و رهبری روشن شدن این قضیه و ابعاد آن نبود ؟! پس چرا بعد از چند ماه که از فرمان رهبری می گذرد ، باید ایشان بیایند و بگویند این قضیه ی فیش های نجومی برای مردم روشن نشد ؟! ما دانشجویان ، به عنوانی قشری که باید صدای فریاد مردم باشیم و مطالبه گری و عدالتخواهی از تکالیف شرعی ماست ، از سران سه قوه می خواهیم که با این مسئله ی فیش های نجومی برخورد قاطع و صریح انجام دهند ، اگر شخصی متهم است ، محاکمه شود ، اگر مجرم است ، مجازات شود ، رسوا شود ، اگر خلاء های قانونی وجود دارند رفع شوند ، و بنده معتقدم که هر سه قوه در رسیدگی به این پرونده کوتاهی کردند ، و باید اقدام جدی در این باره انجام دهند ؛ چراکه نباید اینطور باشد که مفسد فساد کند ، عده ای نیز از او حمایت کنند ، و اورا ذخیره ی نظام بخوانند که البته احتمالا در انبار انقلاب کپک زده است ، آزادانه بگردد  …. چونکه در این صورت اعتماد مردم به نظام که مهمترین سرمایه انقلاب ما بوده و هست ، کم می شود و خدای ناکرده از دست می رود ، و دشمن هم با توسل به تحریم و بدعهدی و شیطنت رسانه ای همین هدف را دنبال می کند . لذا بر ما واجب است که راه را بر دشمن ببندیم و از سران سه قوه می خواهیم ، با عمل به تکلیف انقلابی خود ، آبروی نظام را حفظ کرده و اقدام جدی کنند.

“و امید است تا با وحدت میان مردم و مسئولین ، شاهد چیرگی انقلاب اسلامی بر تمام نقاط عالم باشیم ، و زمین را از وجود مستکبران عالم به سرکردگی آمریکا ، اسرائیل و رژیم آل سعود پاک گردانیم “

امروز سالروز عملیات کربلای ۴ هم هست ، عملیاتی که ما در آن شهیدان بسیاری من جمله ۱۷۵ غواص شهید را تقدیم انقلاب کردیم ، جهت سلامتی امام زمان و نایب ایشان و شادی روح امام شهدا صلواتی ختم کنید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A