مهرافزا در گفت‌وگو با فارس: توئیت پراکنی‌های «ترامپ» عیله ایران عجز و ناتوانی آمریکا را نمایان می‌کند

مهربد مهرافزا مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: در این چند هفته‌ای که دونالد ترامپ، رئیس جمهور تازه به قدرت رسیده آمریکا آغاز بکار کرده است، بیش از آنکه مشغول انجام اقدامات سازنده منافع ایالات متحده آمریکا و دولت‌های مشترک المنافع آن باشد، در حال انجام اقدامات ماجراجویانه در فضای مجازی و حقیقی بوده است که مسلما ادامه این حرکت ها عاقبت خوشی را برای او و آمریکا در پی ندارد.

وی گفت: می‌توان در این باره به توئیت پراکنی‌ها و سخنرانی‌های احمقانه ترامپ علیه ایران اشاره کرد، البته اینگونه به نظر می‌رسد این حرکت‌ها به دور از عقلانیت سیاسی و بین‌المللی بوده و ظاهرا نتیجه مثبتی برای آمریکا نخواهد داشت.

مهرافزا تصریح کرد: اگر نگاهی به سابقه اقتصادی ترامپ بیندازیم و نیز اورا یک تاجر که بزرگترین معامله خود را تصاحب ریاست جمهوری امریکا قراره داده و نه یک سیاستمدار بدانیم، به این نتیجه می‌رسیم که این دست تهدیدات بی‌پایه و اساس علیه ایران، صرفا و صرفا بیش از یک خوش رقصی سفیهانه برای جلب نظر دولت‌های وابسته عربی منطقه نیست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتیتاکید کرد: ترامپ بدینوسیله می‌خواهد هزینه‌های سرسام آور و تمام ناشدنی جنگ و آتش افروزی‌های آمریکا و سربازان شکست خورده آمریکایی را تامین کند و مسیرهای تجاری- اقتصادی گسترده‌ای را برای تامین منافع آمریکا در منطقه باز کند.

وی افزود: اینها خود نشان می‌دهد که آمریکای قدرتمند پولدار دیروز، امروز محتاج نوکران قدیمی خود شده است. اما ظاهرا  ترامپ اعتقادی به عبرت گرفتن از حافظه تاریخی هژمونی رو به زوال و فروپاشی آمریکا ندارد و انگار از یاد برده است که در همین ۲۲ بهمن بود که ملت ایران با هوشیاری و بصیرت و وحدت بی نظیر خود توطئه‌های کثیف ژنرال هایزر را که با هزار امید و آرزو برای حفظ سلطه آمریکا در ایران، به اینجا آمده بود خنثی و نابود کردند و ژنرال مقهور و شکست خورده آمریکایی را با خفت و خواری به لانه گرگ‌ها بازگرداند.

مهرافزا تصریح کرد: ترامپ باید به یاد بیاورد که جوانان دانشجوی پیرو خط امام (ره) چگونه به اراده پولادین و شجاعت خود جاسوسخانه آمریکا را به تصرف نیروهای اسلام عزیز در آوردند و ابراهیم وار بت سیاه آمریکا را در چشم جهانیان شکستند و رئیس جمهور وقت آمریکا، کارتر را به استیصال و درماندگی رساندند.

وی گفت: ملت ایران در پرافتخارترین برهه از تاریخ خود یعنی هشت سال دفاع مقدس بدون کمک هیچ قدرتی در شرق و غرب و تنها و تنها با تکیه بر ایمان به خدا، یکه و تنها در برابر صدام که نه، بلکه تمام قدرتهای آنروز ایستاد و صدامی را که قصد فتح یک هفته‌ای کل ایران را داشت پس از هشت سال، خوار و شکست خورده به سر جای خود بازگرداندند. آمریکا باید از این تجربه درس بگیرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی خاطرنشان کرد: ترامپ بداند، امروز که ملت ایران در اوج اقتدار و قدرت و عزت در منطقه و جهان قرار دارد، ابراز اینگونه توئیت پراکنی‌ها، صرفا و صرفا ضعف و عجز و ناتوانی آمریکا را نمایان می‌سازد و نشان می‌دهد که رویای آمریکایی که آقای ترامپ بر آن تاکید بسیار داشت، خواب پریشانی بیش نیست که خبر از افول و زوال زودرس هژمونی آمریکا می دهد.

وی گفت: ایران به عنوان نماینده مستضعفان جهان حق دارد تا پیشرفته ترین سلاح‌های دفاعی را در برابر دشمن داشته باشد. ما نه تنها منتظر اجازه و اشاره دیگران برای انجام آزمایش‌های موشک‌های مورد نیاز خود نیستیم، بلکه آماده‌ایم تا با اشاره‌ای از فرمانده  کل قوا، تمام زمین را به جهنم و کابوسی برای هر کس که فکر تجاوز به آب و خاک ایران را در سر می پروراند تبدیل کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. بخش‌های الزامی با * مشخص شده اند

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال