بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی (ره) در روز ۱۶ آذر ماه

به نام خدا
در سالی هستیم که به همدلی و  همزبانی موسوم شده است.
در سالی هستیم که ملت یکپارچه برای موفقیت نمایندگان خود در پایان دادن به چالش هسته ای دعا کردند.
در سالی هستیم که در اربعین میلیون ها مسلمان لبیک گویان به امامشان عزم کربلا کردند.
درسالی هستیم که خطر تکفیری ها روز به روز افزایش میابد.
ما متاسفیم که امروز خاور میانه صحنه جولان وحوشی شده است که ناامنی اولین ثمره شجره خبیثه آنان است.
متاسفیم که توحش داعشیان به هزاران کیلومتر آن طرف‌تر و به قلب اروپا هم رسیده است.
متاسفیم که شورای امنیت سازمان ملل حالا که این خونخواران وارد اروپا شده اند اینان را تهدید برای صلح جهانی معرفی میکنند.
متاسفیم که در داخل کشور عده‌ای جاهلانه یا مغرضانه تلاش دارند علقه‌ای میان ریشه‌ی پیدایش این جنایتکاران و تفکر تشیعی که در واقع به تنهایی درمقابل این تروریستها ایستاده است به مردم خودمان نشان دهند و با این هدف خط رسانه ای پنهانی را دنبال میکنند.
متاسفیم که امروز بسیاری از مردم دنیا از عراق و سوریه گرفته تا فرانسه و بلژیک، در ترس از جنایات رعب انگیز گروه های تکفیری هستد.
متاسفیم که کانون همه این ناامنی ها در پیرامون مرزهای کشور ما قرار دارد ولی خوشحالیم که مردم ما به لطف وحدت ملی و به یمن پاسداران لایقی همچون حاج قاسم سلیمانی از گزند این آسیب ها درامان هستند.
سردار سلیمانی چهر‌ه‌ای فراجناحی ومتعلق به همه ملت ایران است. اسطوره‌ای که نه درشاهنامه‌ها ودرافسانه‌ها و در داستانهای قدیمی ها بلکه در میان ما و در زیر آسمان ما نفس میکشد. مردی که دشمن باترس از هیمنه‌ای که او دارد برای ما روشن ترش کرده. آن مردی که فراتر از همه حزب‌ها و رنگ‌ها، همه و همه او را دوست دارند.
اصلا زیبایی این قهرمان درهمین است که در هیچ رنگ و حزبی نمی‌گنجد و چون بقیه اسطوره های ما از آن این ملت است.
البته که عادات سخیف بعضی ‌هاست که هرآنکه را می پسندند از آن خود میدانند و هرآنکه موافق خود نبینند نفی میکنند. اما ما معتقدیم که اسطوره‌ها ازان همه اند چون رستم و سهراب و کورش وامیر کبیر و همه آنهایی که حتی به اندازه یک کلمه درتاریخ بر گردن ما حق دارند.
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با توجه به اوضاع کشور درنظر داشت که امسال در روز دانشجو با فاصله گرفتن از بازی های سیاسی و جناحی واقعا برای دانشجویان، و نه برای جریانات سیاسی مختلف یک ۱۶ آذر سراسر وحدت رقم زند تا شاید ۱۶ آذر روز‌دانشجو باشد و نه روز سوت و کف زدن برای آقایان سیاستمدار و سیاهی لشگر جمع کردن برای آنان. به همین خاطر به جای این که به دنبال چهره های سیاسی باشد سعی داشت که دانشگاه شهید بهشتی(ره) افتخار میزبانی اولین دیدار دانشجویی سردار سلیمانی را داشته باشد. حاج قاسم سلیمانی و اطرافیان ایشان هم بر خلاف انتظار اولیه ما از این امر استقبال کردند اما تنها اندکی مانده به روز موعود متوجه شدیم که با تدابیر غلط مسئولین دانشگاه قرار است مراسم دیگری به صورت موازی و با رنگ‌ و بو و اهداف کاملا سیاسی در دانشگاه برگزار شود که با القای احساس تقابل سامان این بزرگ را آلوده به بازی های سیاسی و اختلاف نظر های داخلی کند و ناجوانمردانه است که چون حاج قاسم را در قالبی گنجاند که او را محدود به یک گروه یا حزب خاص کند.
بسیج دانشجویی به خود اجازه نمی دهد که از محبوبیت ایشان برای برتری در یک رقابت بی اساس میان تشکل های دانشجویی یا حتی جناح های سیاسی استفاده کند. حاشا به غیرت ما که بخواهیم در حاشیه سازی کردن برای بزرگانی چون سردار سلیمانی و به دنبال بهره خویش باشیم هر چند بسیج دانشجویی خود فدای بی تدبیری شود و متحمل شرمساری در قبال دانشجویان شود.
دعوت از حاج قاسم سلیمانی ندای دعوت به وحدت در مقابل دشمن بود ندایی که اجابت آن محیطی بدون حاشیه را می طلبید که ما و سایر عزیزان تا ساعاتی پیش در تمنای آن بودیم و متاثریم که ساخته نشد تا چنین افتخاری نصیب ما گردد.
اکنون بسیج دانشجویی ضمن پوزش از شما دانشجویان گرامی، درخواست دارد مسببین اصلی نیامدن ایشان را بشناسید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. بخش‌های الزامی با * مشخص شده اند

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار